Про громадську організацію і трохи про плани на майбутнє

Ні для кого не секрет, що наприкінці літа 2020 року мною було започатковано громадську організацію, яка має назву "Верховний Порядок". Хочу коротко окреслити те, які завдання будуть покладені на неї вже найближчим часом.

Офіційний логотип організації

Почнемо з того, що я вже давно замислювався про її створення, про початок діяльності як громадського активіста. На ці роздуми у мене було кілька причин:

  • Бажання хоч якось вплинути на банальну несправедливість, що панує у органах державної влади, яка супроводжувала мене, моїх знайомих, друзів та рідних. Серед поширених проблем є хабарництво, ігнорування проблем громад, застарілі чи бридкі антиукраїнські погляди;
  • Бачення невикористаних можливостей для розвитку освітніх ініціатив, які, на превеликий жаль, жодним чином не підтримуються та не відслідковуються відповідними державними органами;
  • Бажання розвивати молодіжні ініціативи, які ігноруються великими громадськими організаціями, а також ініціативи з розробки, локалізації і впровадження вільного програмного забезпечення.

Усе це стало основою для створення громадського об'єднання, дізнатися більше про яке ви можете на його офіційному сайті. Якщо ви маєте цікаві ідеї і знаєте як їх можна реалізувати - ми будемо раді вашому приєднанню до наших лав! А зараз, давайте швидко розглянемо перший проєкт, над яким буде працювати Організація під моїм керівництвом.

Overtest - ера "дистанційки"

Дистанційне навчання. Хтось був знайомий з цим терміном вже багато років, для когось він "з'явився" лише на початку 2020 року, через пандемію коронавірусної хвороби і тотальний локдаун, включно з переведенням усіх навчальних закладів у цей незвичний для них режим. Довго можна сперечатися на рахунок його ефективності, проте ми знаємо єдине - поки існує загроза зараження, ніхто у доброму глузді не випустить школярів і студентів на повністю очне навчання.

Використовуйте Overtest на будь-якому пристрої

Існує вже достатньо проєктів для розробки механізмів дистанційного навчання, серед яких є такі програмі продукти як Moodle LMS, Google Classroom, тощо. Проте, вони не можуть забезпечити перевірку користувацьких розв'язків до завдань з алгоритмічного та спортивного програмування. Чому? Бо для цього, треба виконати дії, відмінні до банальної перевірки рядка на відповідність іншому рядку чи регулярному виразу, а саме:

  1. Виконати спробу компіляції початкового (сирцевого) коду розв'язку у виконувану програму і перевірити, чи завершилася вона успішно;
  2. Багаторазово запускати на виконання отриману нами програму, з різними вхідними даними, обмеженнями за використанням ресурсів, таких як: використаний об'єм оперативної пам'яті, використаний процесорний і астрономічний час виконання, використаний об'єм накопичувача, тощо, після чого, деяким заздалегідь обумовленим чином порівнювати вихідні дані програми користувача та еталонного (авторського) розв'язку до завдання;
  3. Треба зауважити, що тестування є можливим лише для деяких типів застосунків, а саме таких, що не мають графічного інтерфейсу користувача.

Для цього створюються спеціалізовані програмні комплекси, одним з яких є Overtest - електронний освітній ресурс для викладання курсів і проведення змагань з програмування. Розробка тестових версій проєкту почалася ще наприкінці 2016 року - за цей час мною було виконано багато експериментів, у тому числі апробацій різних версій системи "SimplePM" (попередня назва проєкту). І, нарешті, наприкінці 2020 року, перша публічна версія Overtest побачила світ. Надалі, робота над цим програмним продуктом буде продовжуватися у складі Громадської організації "Верховний Порядок".

Overtest є вільним програмним забезпеченням, тож його використання є абсолютно вільним та безкоштовним. Також, громадська організація буде надавати безкоштовну технічну підтримку навчальним закладам України, які будуть зацікавлені у нашій подальшій співпраці. Але про це - пізніше. Зараз, нашим пріоритетом є доведення проєкту до релізної версії 1.0, чого і буде досягнуто до середини нового 2021 року.

Інші плани

Розповідати про усі свої плани на цей рік я, на жаль, не можу, проте, серед них пріоритетними є розвиток моєї громадської організації, реалізація декількох освітніх проєктів, а також оновлення комп'ютерного обладнання моєї "домашньої лабораторії" у бік використання спеціалізованого апаратного забезпечення та віртуалізації наявної інфраструктури. Якщо буде час і відповідний настрій, обов'язково робитиму короткі огляди до цього довготривалого процесу.

На цьому поки що все, триматиму вас в курсі подій. Дякую усім за увагу!